loading...

پارس بلاگیز

حدود 70 درصد از سرطان های اوروفارنکس - سرطان پشت گلو، قاعده زبان و لوزه ها - توسط ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV ایجاد می شود. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری تخمین می زند که سالانه حدود 3500 مورد جدید

snow بازدید : 270 شنبه 29 تیر 1398 نظرات (0)

حدود 70 درصد از سرطان های اوروفارنکس - سرطان پشت گلو، قاعده زبان و لوزه ها - توسط ویروس پاپیلومای انسانی یا HPV ایجاد می شود. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری تخمین می زند که سالانه حدود 3500 مورد جدید سرطان دهان و حلق مرتبط با HPV در زنان و حدود 16200 مورد در مردان در ایالات متحده امریکا تشخیص داده می شود.

HPV با بیش از 100 نوع مختلف یکی از شایع ترین عفونت های مقاربتی است، حدود 40 نوع آن می تواند از طریق تماس مستقیم جنسی به نواحی تناسلی و همچنین دهان و گلو منتقل شود. حدود 12 نوع HPV باعث ایجاد سرطان می شوند، از جمله سرطان دهانه حلق، دهانه رحم، واژن، فرج، آلت تناسلی و مقعد.

دکتر کیتلین مک مولن، جراح برنامه انکولوژی سر و گردن در مرکز سرطان موفیت، گفت: «توجه به این نکته مهم است که بیشتر افراد در دوره ای از زندگی خود در معرض ویروس HPV قرار گرفته اند. "معمولا، قرار گرفتن در معرض سال ها، حتی دهه ها، قبل از ایجاد سرطان اتفاق می افتد."

در حالی که اکثر افراد آلوده به HPV عفونت را از بین می‌برند، محققان تلاش کرده‌اند تا مشخص کنند که چرا برخی از آنها عفونت را بطور کامل از بین نمیبرند و به سرطان مبتلا می‌شوند. مطالعه جدیدی که در مجله Cancer منتشر شده است، عوامل خطر سرطان گلو مرتبط با HPV را بررسی کرده است، مانند تعداد شرکای جنسی، رفتارهای جنسی و پویایی روابط.

محققان 163 بیمار سرطانی را با 345 فرد بدون سرطان مقایسه کردند. هیچ یک از شرکت کنندگان واکسن HPV را دریافت نکرده بودند و بیش از 95 درصد آنها بالای 40 سال سن داشتند. شرکت کنندگان نمونه خون دادند و به سؤالاتی در مورد رفتار جنسی خود پاسخ دادند.

بیماران سرطانی در این مطالعه حدود 80 درصد بیشتر از افراد بدون سرطان احتمال داشت که تا به حال با شریک زندگی خود رابطه دهانی داشته باشند. آنها همچنین وقتی برای اولین بار رابطه دهانی را انجام دادند جوانتر بودند - 37٪ از بیماران سرطانی زیر 18 سال داشتند، در حالی که 23٪ بدون سرطان بودند.

حدود 45 درصد از بیماران سرطانی در طول زندگی خود بیش از 10 شریک جنسی داشته اند، در حالی که این رقم در افراد بدون سرطان حدود 20 درصد است. آنهایی که زیر 23 سال داشتند و شریک جنسی حداقل 10 سال بزرگتر داشتند نیز بیشتر در معرض ابتلا بودند.

این مطالعه همچنین نشان داد که بوسیدن عمیق منجر به افزایش خطر ابتلا به سرطان های دهان و حلق مرتبط با HPV می شود. احتمال ابتلا به سرطان مرتبط با HPV در آنهایی که 10 یا بیشتر از 10 شریک بوسیدن عمیق داشتند، بیش از دو برابر بیشتر بود. داشتن شریکی که رابطه خارج از ازدواج داشته باشد، خطر ابتلا به سرطان دهان و حلق را تا 60 درصد افزایش می دهد.

مک مولن گفت: «اقدامات جنسی ایمن همچنان جزء مهم سلامت پیشگیرانه هستند. خوشبختانه، در حال حاضر یک واکسن بسیار موثر نیز وجود دارد که مورد تایید FDA برای پیشگیری از بیماری های مرتبط با HPV، از جمله سرطان های مرتبط با HPV برای افراد تا 45 سال است.»

---------------------------------

بیشتر بخوانید: چگونه سرطان سينه را تشخيص دهيم

---------------------------

آیا رابطه جنسی دهانی باعث سرطان می‌شود؟

رابطه جنسی دهانی و ابتلا به سرطان - نمناک رابطه-جنسی-دهانی آیا رابطه جنسی دهانی باعث انتقال زگیل تناسلی می شود؟ - پروفسور انتقال-زگیل-تناسلی آیا رابطه ی جنسی از طریق دهان باعث انتقال زگیل تناسلی می شود؟ ... امروزه می گویند یکی از علت سرطان خنجره، سرطان لب، سرطان زبان، ممکن است آلوده شدن به همین ویروس ... زگیل تناسلى در دهان (علائم و درمان) - پروفسور حسین کرمی متخصص ...   زگیل-تناسلی-در-دهان رابطه جنسی دهانی می تواند باعث انتقال ویروس اچ پی وی به دهان و در نتیجه ایجاد ... آیا زگیل تناسلی از طریق لباس زیر یا قاشق منتقل می شود؟ ... در سرطان دهانی-حلقی، سلول های سرطانی در گلو، زبان، لوزه ها، و دیواره های حلق ایجاد می شوند. امراضی که از طریق رابطه‌ی جنسی سرایت می‌کنند - Youmo امراض مقاربتی ممکن است زمانی منتقل شود که شما با کسی رابطه‌ی جنسی داشته باشید. ... بعضی از این امراض می‌تواند باعث بوجود آمدن سوزش در هنگام دفع ادرار ، ترشحات ... مرد چگونه با سینه زن بازی کند در رابطه مرد-چگونه-با-سینه-زن-باز...     Translate this page رابطه جنسی دهانی (در انگلیسی: Oral sex) نام نوعی از آمیزش جنسی است که در آن مرد ... آیا تا به حال به نوک سینه خود نگاه کرده اید و از خودتان پرسیده اید که آیا آنها عادی هستند؟ ... بوسیدن سینه مالش آلت به آن یا حتی فروکردن آلت مرد بین سینه ها میتواند موجب ... نوزاد با مکیدن پستان، اعصابی را تحریک می کنند که باعث ترشح هورمونی در مغز ... علائم زگیل تناسلی، راههای انتقال و شکل ظاهری در زنان و مردان - ایران ...   https://iran-clinic.com/

رابطه جنسی دهانی و ابتلا به سرطان دهان و گلو

زگیل-تناسلی/     Translate this page Aug 28, 2018 - زگیل تناسلی که با نام زگیل مقاربتی هم شناخته می شود از شایع ترین ... با پوست در حین برقراری رابطه ی جنسی بین افراد منتقل می شود و عامل اصلی ایجاد ... گاهی آثار زگیل های تناسلی در اثر برقراری ارتباط جنسی دهانی بر روی لب ها ... و باعث به وجود آمدن بیماری های مهلکی مثل سرطان دهانه ی رحم و مهبل در زنان می شوند . انواع تیپهای زگیل تناسلی - خانم دکتر متین ذاکرین   https://www.drzakerin.com/Types-of-HPV     Translate this page بیشتر بخوانید: آیا زگیل مقعدی خطرناک است؟ ... انواعی از ویروس HPV که باعث زگیل می شوند و موجب تغییرات سلولی سرطانی نمی شوند، ویروس زگیل ... حتی در صورت عدم برقراری رابطه جنسی کامل ویروس منتقل می شود زیرا تنها تماس پوستی با ناحیه ... زگیل تناسلی در زنان ، دکتر فائزه شهبازی | مرجع قاعدگی، جلوگیری از ...   https://www.mintapp.ir/hpv-symptoms/     Translate this page Rating: 5 - ‎4 votes این مشکل حین تماس پوستی ناحیه تناسلی در رابطه ی جنسی نیز منتقل می شود. ... برای جلوگیری از جدی ترین عفونت HPV ، (سرطان دهانه ی رحم و زگیل تناسلی) دو نوع واکسیناسیون میبایست ... آیا پس از برطرف شدن زگیل تناسلی، احتمال بازگشت آن وجود دارد؟ ... نوع 6 و 11 ویروس پاپیلومای انسانی اکثرا باعث زگیل تناسلی می شوند. سوالات متداول - مرکز تحقیقات ایدز ایران   ircha.tums.ac.ir/index.jsp?pageid=8595&p=1     Translate this page بوسیدن درون دهانی باعث انتقال اچ آی وی می شود؟ در بوسیدن ... آیا خطر انتقال اچ آی وی در رابطه جنسی محافظت نشده مقعدی از رابطه جنسی مهبلی بیشتر است؟ خطر انتقال ...     خطرات و عوارض رابطه مقعدی - همسریابی زندگی نو   zendegieno.xyz/Website/BlogShow/187     Translate this page یکی از اصلی ترین خطرات رابطه جنسی مقعدی بالا بودن احتمال انتقال بیماری آیا لیسیدن واژن باعث عفونت میشود خوردن واژن باعث بیماری میشود رابطه دهاني از نظر اسلام بیماری مقاربتی دهانی ایا خوردن واژن عوارض دارد نی نی سایت

آیا لیسیدن واژن باعث عفونت میشود

های جنسی در این ... همچنین قرار گرفتن در معرض ویروس HPV ممکن است به ایجاد زگیل های مقعد و در ادامه به سرطان مقعد منجر شود. ... بدن، علاوه بر لذت جسمی و جنسی، باعث تجربه لذت روحی و ارضای عاطفی زن نیز می شود. ... آیا از فوائد ماساژ مخصوصا ماساژ همسر خود و. موثرترین روش درمان زگیل تناسلی چیست؟ - ویرگول   https://virgool.io/.../موثرترین-روش-درمان-زگیل-تناسلی-چیست-p...     Translate this page زگیل تناسلی از طریق تماس جنسی منتقل می شود، شامل تماس دهانی، واژن و رابطه مقعدی. ... آن ها معمولا می تواند حتی انواع HPV که باعث ایجاد سرطان می شوند را نیز بدون درمان از بین ببرد. .... آیا شما میتوانید از طریق استخر به زگیل تناسلی مبتلا شوید؟     Translate this page Rating: 4.6 - ‎1,062 votes بیماریهای رابطه جنسی دهانی ، رابطه جنسی دهانی و بیماری ایدز ، بیماری های ... بسیاری بیماری ها از طریق دهان منتقل می شود که میتوان بطور خلاصه به: سوزاک، زونا، ... آیا ازخطرات رابطه جنسی دهانی با خبرید؟ ... برخی محققان پیشنهاد می کنند که از مسواک زدن قبل از رابطه جنسی دهانی خودداری کنید چون باعث می شود زخم ها و خراش های کوچک احتمال ... رابطه جنسی دهانی و خطر ابتلا به سرطان - تنظیم خانواده   https://www.tanzimekhanevadeh.com/.../985-رابطه-جنسی-دهانی-و-...     Translate this page سرطان دهان: ویروس HPV می‌تواند در زنان و در مردان باعث ایجاد سرطان دهان (سرطان دهان و زبان) و سرطان حلق دهانی (حلق دهان یا قسمت میانی گلو که از لوزه‌ها تا نوک حنجره ادامه ... عوارض رابطه دهانی باعث سرطان گرفتن سر و گردن مردان - ایران وی   https://www.iranve.com › روانشناسی › روابط زناشویی     Translate this page یک مطالعه نشان می‌دهد که خطر ابتلا به تومورهای سر و گردن ناشی از عفونت HPV برای این گروه از مردان به ۱۵ ... افزایش خطر ابتلا به سرطان در

خوردن واژن باعث بیماری میشود

مردان با رابطه‌ جنسی دهانی. آیا رابطه جنسی دهانی باعث سرطان می‌شود؟ | ستاره   https://setare.com/fa/.../آیا-رابطه-جنسی-دهانی-باعث-سرطان-می‌شود     Translate this page 6 days ago - رابطه جنسی دهانی و سرطان با هم مرتبط هستند. ابتلا به یکی از بیماری‌های مقاربتی از طریق این رابطه مانند تبخال تناسلی یا سوزاک، سبب افزایش ... رابطه جنسی دهانی، سرآغاز ابتلا به سرطان دهان - بیماری - مراقبت - سلامت ...   www.salamatnews.com › مراقبت › بیماری     Translate this page Aug 2, 2017 - نوید احمدی روزبهانی درباره رابطه جنسی دهانی و بروز سرطان‌های دهان، ... است که در خانم‌ها باعث بروز سرطان گردن دهانه رحم می‌شود و همچنین به عنوان یک ... روابط جنسی و ارتباط آن با سرطان دهانه رحم #ازمابپرس - BBC News فارسی   www.bbc.com/persian/science-43071671     Translate this page Feb 19, 2018 - این ویروس اگر از طریق سکس دهانی وارد بدن شود، گفته می‌شود با سرطان دهان، گلو و حلق هم ... آیا تعدد شریک‌های جنسی باعث سرطان دهانه رحم می‌شود؟ تماس جنسی دهانی عامل بیش از یک سوم موارد سرطان گلوست - BBC News ...   www.bbc.com/persian/science/.../130721_me_hpv_throat_cancer     Translate this page Jul 21, 2013 - تماس جنسی دهانی عامل بیش از یک سوم موارد سرطان گلوست ... این تحقیق یک ماه بعد از آن منتشر می‌شود که مایکل داگلاس، هنرپیشه هالیوود که به سرطان گلو مبتلاست درباره رابطه ویروس پاپیلومای انسانی با این ... اما این ویروس باعث سرطان‌های مقعد و دستگاه

رابطه جنسی دهانی و خطر ابتلا به سرطان

تناسلی مردان هم می شود. ... آیا زنان مجرد شادتر از زنان متاهل هستند؟ رابطه جنسی دهانی و خطر سرطان گلو! - سیمرغ   https://seemorgh.com › سلامت › سلامت جنسی › بیماریهای جنسی     Translate this page Jul 24, 2015 - بر اساس یافته های انجمن سرطان آمریکا، رابطه جنسی دهانی می تواند منجر به ... می شود که شرکای جنسی متعدد (حداقل 6 نفر) دارند و با آنها رابطه جنسی ...     عوارض رابطه دهانی، تمام بیماری هایی که منتقل می شود - نی نی بان   https://niniban.com/.../عوارض-رابطه-دهانی-تمام-بیماری-هایی-که-منت...     Translate this page Apr 26, 2018 - علاوه بر این مطالعات نشان می‌دهد که رابطه جنسی دهانی دارای جنبه‌های مثبت خاصی نیز می‌باشد. ... است که آیا این مدل از رابطه جنسی می‌تواند به انتقال عفونت و بیماری‌های ... این ویروس هم چنین می‌تواند باعث التهاب گلو و تشکیل زخم در گلو در ... سلول‌های سرطانی در ناحیه حنجره فردی با تجربه موارد زیاد رابطه دهانی منتشر گردید. رابطه ی جنسی دهانی باعث سرطان دهان و گلو می شود - کوکا   www.coca.ir › 🔥 سلامت و پزشکی     Translate this page روابط جنسی دهانی باعث انتقال ویروس HPV از فردی به فرد دیگر شده و احتمال ابتلا به سرطان دهان و گلو را افزایش می دهد، سرطان دهانه رحم، علائم سرطان دهان و گلو. Searches related to آیا رابطه جنسی دهانی باعث سرطان می‌شود؟  عوارض رابطه دهانی برای زنان  آیا آب دهان باعث عفونت واژن میشود  رابطه دهانی از نظر اسلام  آیا آب دهان مرد باعث عفونت واژن می شود  آیا آب دهان برای واژن ضرر دارد  فواید رابطه دهانی  ایا ایدز از رابطه دهانی منتقل می شود  انتقال زگيل تناسلي از بزاق دهان  Page navigation  

ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 946
 • کل نظرات : 31
 • افراد آنلاین : 8
 • تعداد اعضا : 88
 • آی پی امروز : 81
 • آی پی دیروز : 287
 • بازدید امروز : 175
 • باردید دیروز : 2,932
 • گوگل امروز : 15
 • گوگل دیروز : 34
 • بازدید هفته : 10,658
 • بازدید ماه : 31,934
 • بازدید سال : 229,623
 • بازدید کلی : 2,595,012